Robotizace

Robotizace

Robotická buňka ECO Ekonomická varianta automatizace Robotická buňka ECO
Robotická buňka MRB Koncept pro široké spektrum využití Robotická buňka MRB
Robotické linky PROFI Automatizace a robotizace na míru Robotické linky PROFI

Robotizace manipulace a montáže

Protože aplikací je nesčetné množství, rozdělujeme rozhraní na vlastní stroj a přípravky. Přípravky mohou dělat nesčetné množství operací s různými technologiemi, proto jsou v konceptu modulární robotizace odděleny jak hardwarově, tak softwarově. Vlastní stroj má vždy několik stejných parametrů - manipulační nebo pohyblivou jednoktu (zpravidla robot nebo manipulátor), vstup a výstup materiálu (zpravidla dopravníkové systémy), bezpečnostní rozhraní (oplocení a elektronické bezpečnostní prvky) a rozhraní pro uživatele. Způsob vlastních strojů se snažíme unifikovat, snižujeme tím pořizovací cenu a otevíráme možnosti zapůjčení, testování, přestavby atd. Přípravky jsou a budou vždy unikátní záležitostí, které je potřeba vždy řešit individuálně.

Průmyslový robot vs kolaborativní robot

Oba systémy mají své výhody a nevýhody, nelze jednodušše soudit, který z nich je lepší obecně lepší nebo horší. Pro přehled uvádíme základní vlastnosti při úvaze použití:

Průmyslový robot

Kolaborativní robot

Je rychlejší a má větší dosah

Operátor má možnost vstoupit do procesu

Lze použít pro těžká břemena

Jednodušší seřízení a nastavení

Je nutné použít s bezpečnostními prvky, které prodražují aplikaci

Zpravidla je ve výsledku lacinější

Náročnější programování a seřízení

Musí se posuzovat i bezpečnost nástroje a manipulovaného předmětu - často velké omezení

Výrobní technologie

Oblasti jako obrábění nebo sváření věnujeme samostatný web, který naleznete zde.

Finanční úspory robotizace

Do našich robotických buněk implementujeme průmyslové roboty či tříosé manipulátory dle požadavku a potřeb zákazníka. Snažíme se zjednodušovat lidem práci a minimalizovat nevýhody běžných jednoúčelových aplikací. Právě proto jsme vyvinuli modulární systém machine, který je nejefektivnějším produktem pro stavbu strojů na trhu. Tento systém společně s průmyslovými roboty přináší řešení pro jakýkoliv výrobní proces.

Představte si, že budete muset rozšířit výrobu, upravit strojní zařízení nebo změnit výrobní program. Jak složitá bude přestavba vaší stávající technologie? Se systémem machine modular je to hračka. Modulární systém si můžete upravovat dle aktuálních potřeb či situace na trhu, což vám umožní přizpůsobit se novým požadavkům. Šetříte tím čas i náklady a zajistíte si rychlejší návratnost investic.

 

Kontaktujte nás